1.         Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Po Mszy św. roratniej o godz. 7.00 przełamiemy się w kościele opłatkiem i złożymy sobie życzenia świąteczne. Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nie będzie. Gdy na niebie pojawią się gwiazdy, tradycją przodków zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Ma ona mieć charakter religijny. Rozpocznijmy ją modlitwą, następnie niech ktoś z rodziny przeczyta Ewangelię o Narodzeniu Pańskim według św. Łukasza, przełammy się opłatkiem, zaśpiewajmy przy stole wigilijnym kolędy. Na stole nie powinno być żadnego alkoholu. Niech ta wieczerza ma rzeczywiście wymiar religijny.
  2.        W noc Bożego Narodzenia zostaną odprawione 2 Msze św. Pasterskie o godz. 22.00 i godz. 24.00. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. W I dzień Świąt w ciągu dnia Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. rano o godz. 7.00   i  wieczorem o godz. 18.00.
  3.       W II dzień Świąt Bożego Narodzenia Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny. Taca  na KUL i Centrum Formacji Laikatu.
  4.      J.E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki z dniem 1 stycznia 2019 r. zwolnił Ks. Jerzego Chwiećko z urzędu wikariusza parafii p.w. św. Anny w Białymstoku i mianował proboszczem parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Jurowcach. Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy ks. proboszczowi Jerzemu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Miłosierdzia, zdrowia i wytrwałości przy budowie kościoła i wszelkich łask. Pożegnanie ks. Jerzego odbędzie się  w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. Nowym wikariuszem parafii św. Anny Ks. Arcybiskup mianował ks. Rafała Więcko, wikariusza parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.
  5.      Opłatki wigilijne, świece Caritas Polska i kalendarze naszej parafii na Nowy Rok 2019 są do nabycia dziś i jutro po Mszy św. w salce na plebanii.
  6.      Plan kolędy w naszej parafii jest wywieszony w gablocie przy dawnej kaplicy oraz podany na stronie internetowej parafii „anna.archibial.pl”.