1.        Jutro 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe będzie  odprawiane codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie jednej cząstki różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy naszych wiernych do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec w kościele poprowadzą Kółka Żywego Różańca z naszej parafii: w poniedziałki z ul. Wołodyjowskiego, we wtorki z ul. Wesołej, w środy z ul. Mazowieckiej, w czwartki Róża Rodziców za Dzieci i Domowy Kościół, w piątki z ul. Zwierzynieckiej i w soboty Róża Mężczyzn.
 2.        Dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane: dla klas I, II, III i IV w poniedziałki o godz. 16.30, a dla klas V, VI, VII i VIII w czwartki o godz. 16.30. Prosimy rodziców i opiekunów o przypomnienie swoim dzieciom o  różańcu, a także o wzięcie udziału razem z dziećmi w nabożeństwie różańcowym.
 3.        W piątek rozpoczynamy Doroczne Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu (40-godz. Nabożeństwo). Kościół będzie otwarty przez cały dzień. Do adoracji zapraszamy naszych wiernych. Plan adoracji Kółek Żywego Różańca i wspólnot modlitewnych jest wyłożony w zakrystii. W piątek i  w sobotę Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Homilie będzie głosił ks. Paweł Kamiński. W sobotę wieczorna Msza św. będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie. Spowiedź podczas Mszy św. Zakończenie Dorocznych Dni Adoracji w przyszłą niedzielę.
 4.        W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek  –  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  • we wtorek  -  wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  • w czwartek  –  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, pierwszy czwartek miesiąca.
  •  w piątek –  pierwszy piątek miesiąca. Dzieci z klas IV szkoły podstawowej  rozpoczynają obchodzenie dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Po spowiedzi  dzieci podają kapłanom specjalne obrazki, które co miesiąc, w każdy pierwszy piątek, będą podpisywane. Spowiedź dzieci od godz. 16.00.
  • w sobotę  –  pierwsza sobota miesiąca.
 5.         Zebranie członków i sympatyków Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 6.        Spotkane formacyjne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej w I czwartek miesiąca 4 października o godz. 18.00, a uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum w I piątek 5 października o godz. 18.00. Rozpoczęcie Mszą św. Po Mszy św. konferencja do młodzieży.
 7.        Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej (ok. godz. 18.30) zapraszamy na koncert zespołu wokalnego pt. „Palestrina i jego następcy”. W programie utwory XVI wiecznych kompozytorów. Kompozycje są utrzymane w stylu polifonii wokalnej, głównie na gruncie muzyki liturgicznej. Zespołowi towarzyszyć będzie organista Dariusz Hajdukiewicz. Z racji na rozpoczynający się październik, miesiąc Maryjny, w programie również znajdą się utwory poświęcone Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 8.        W następną pierwszą niedzielę miesiąca ofiary na tacę na budowę i wystrój naszego kościoła.