1.        Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 I Komunia św. uczniów klas III. Msze św. dla dzieci pierwszokomunijnych w Białym Tygodniu z wyjątkiem czwartku o godz. 18.00.  
  2.        W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św.: o godz. 7.00, o godz. 9.00 dla dzieci pierwszokomunijnych i po południu o godz. 18.00. O godz. 10.20 z naszej parafii wyruszy procesja prowadzona przez  Miejską Orkiestrę Dętą i dołączy do głównej procesji przed katedrą. Po godz. 11.00 rozpocznie się Procesja Eucharystyczna z katedry do kościoła św. Rocha. Zachęcamy naszych wiernych do wzięcia udziału w tej centralnej miejskiej procesji Bożego Ciała. Zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne, aby w swoich strojach wspólnie z rodzicami wzięły udział w procesji.
  3.       We wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy
  4.        W środę – Święto Rocznicy Poświecenia Bazyliki Archikatedralnej.
  5.        W piątek – początek nabożeństwa czerwcowego, Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się za dzieci naszej parafii.
  6.        W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Młodzież przynosi ze sobą książeczki bierzmowanych do podpisania i  zaliczenia roku formacyjnego.
  7.        W oktawie Bożego Ciała, poczynając od piątku, po Mszy św. wieczornej będą śpiewane Nieszpory Eucharystyczne, następnie po odmówieniu Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa Procesja Eucharystyczna dookoła kościoła. Na dni oktawy zapraszamy naszych wiernych do wspólnej modlitwy, a szczególnie dzieci (m.in. dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwoneczków) i młodzież do wzięcia udziału w procesji.
  8.        W następną pierwszą niedzielę miesiąca taca na wystrój naszego kościoła i zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  9.        Nasz chór parafialny zdobył wczoraj III miejsce na XXX Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej organizowanym przez Akcję Katolicką Arch. Białostockiej. Chór wystąpi podczas koncertu laureatów w Boże Ciało o godz. 16.00 w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zapraszamy.