1.        Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną: rano o godz. 7.00 i 9.00 oraz po południu o godz. 16.30 i 18.00. Spowiedź podczas Mszy św.
  2.       W dzisiejszą niedzielę błogosławienie matek oczekujących potomstwa na Mszy św. o godz. 12.00.
  3.       W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  4.       W poniedziałek 13 grudnia 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce pt. „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja polega na postawieniu w dniu jutrzejszym o godz. 19:30 zapalonych świec w oknie swoich domów i mieszkań.
  5.       Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach –  w środę, piątek i w sobotę.
  6.       W trzeci piątek miesiąca na nabożeństwo wieczorne o godz. 18.00 zapraszamy Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
  7.       W sobotę 18 grudnia Dzień Chorych w naszej parafii. Kapłani rozpoczną odwiedzanie chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Zapisy chorych codziennie po Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.  
  8.        Opłatki wigilijne, świece Caritas Polska można nabywać codziennie w salce na plebanii: w niedziele – po każdej Mszy św., a w dni powszednie: rano od godz. 7.30 do 8.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.00. Sianko na stół wigilijny jest wyłożone przy kancelarii parafialnej.
  9.         Są jeszcze torby „Samarytanki” na pomoc najbardziej potrzebującym. Można je odebrać przy wyjściu z kościoła na parking i napełnione  zwrócić do środy 15 grudnia do kancelarii parafialnej lub do zakrystii. Można jeszcze włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Zbieramy: pieluchy, nowe ubranka, zabawki, kosmetyki dla niemowląt i ich mam z Domu Samotnej Matki w Supraślu oraz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Dary można składać do czwartej niedzieli Adwentu przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
  10.         W następną niedzielę młodzież oazowa z naszej parafii organizuje świąteczny kiermasz, podczas którego można będzie zaopatrzyć się w wypieki i ozdoby Bożonarodzeniowe. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła młodzież będzie rozprowadzać świąteczne wyroby. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na organizację zimowiska dla młodzieży z naszej parafii.