1.         Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej rozpoczyna się Wielki Tydzień. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które trwa w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, ma swój ośrodek w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami niedzieli Zmartwychwstania.
 2.         W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po homilii zgodnie z tradycją proboszcz parafii umyje nogi dwunastu mężczyznom. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w katedrze podczas Mszy Krzyżma o godz. 9.00, mogą ją ponownie przyjąć wieczorem w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Ołtarzu Wystawienia będzie trwała do godz. 22.00.
 3.          W Wielki Piątek zgodnie z najdawniejszą tradycją Kościół nie sprawuje w tym dniu Eucharystii. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się o godz. 7.00.  Dzieci ze szkoły podstawowej adorują o godz. 10.00. W tym dniu obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Liturgia ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas adoracji krzyża będą zbierane ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 22.00. W czasie adoracji będą śpiewane „Gorzkie Żale” i rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.          
 4.          W Wielką Sobotę adoracja w Grobie Pańskim od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów – od godz. 10.00 do 17.00. Kościół zaleca w tym dniu abstynencję od pokarmów mięsnych. Celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Wierni proszeni są o przyjście na Liturgię ze świecami i z buteleczkami na wodę święconą. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie trwała przez całą noc. Adorację poprowadzą Grupy Modlitewne  i  Kółka Żywego Różańca z naszej parafii.
 5.          W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Msze św. w ciągu dnia: o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 6.           Spowiedź w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę rano od godz. 6.30 do 7.30 i po południu od godz. 17.00 do 18.30; w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rano od godz. 7.00 do 8.00 i po południu od godz. 17.00. W czasie trwania Liturgii spowiedzi nie będzie.
 7.          Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy kaplicy św. Anny.
 8.          Świece Paschaliki do Liturgii Wigilii Paschalnej i na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła na parking.
 9.          W ubiegłą niedzielę do puszek na Święta Wielkanocne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii zebrano 3.443,50 zł. Bony świąteczne wydano 36 rodzinom. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10.    Bardzo serdecznie dziękuję naszym wiernym za udział i modlitwę w IX Parafialnej  Drodze  Krzyżowej. Zdjęcia z Drogi Krzyżowej można zobaczyć na stronie internetowej parafii oraz na facebooku.
 11.   Medytację na Niedzielę Palmową można przeczytać na stronie internetowej parafii oraz otrzymać przy wyjściu z kaplicy.
 12.   Zapraszamy na Koncert Muzyki Pasyjnej Chóru Żeńskiego Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku „Schola Cantorum Bialostocensis” pod dyrekcją Anny Olszewskiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.