1.        W piątek 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe będzie  odprawiane codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie jednej cząstki różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy naszych wiernych do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym w kościele, a także do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec w kościele poprowadzą: w poniedziałki Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, we wtorki KŻR z ul. Wesołej, w środy KŻR z ul. Wołodyjowskiego, w czwartki Róża Rodziców za Dzieci i Domowy Kościół, w piątki KŻR z ul. Zwierzynieckiej i w soboty Róża Mężczyzn.
 2.        Dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane we wtorki o godz. 16.30.
 3.        W piątek, pierwszy piątek miesiąca, rozpoczynamy Doroczne Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu (40-godz. Nabożeństwo). Kościół będzie otwarty przez cały dzień. Do adoracji zapraszamy naszych wiernych. Plan adoracji Kółek Żywego Różańca i wspólnot modlitewnych jest wyłożony w zakrystii. W piątek Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00,  a w sobotę o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Kazania będzie głosił  ks. Karol Piniewski. Spowiedź podczas Mszy św. Zakończenie Dorocznych Dni Adoracji w przyszłą niedzielę.
 4.         Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w niedzielę  3 października  godz. 11.00   w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki.
 5.         W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.
 6.         We wtorek – święto bł. Michała Sopoćko, Prezbitera, Patrona Białegostoku, 13 rocznica beatyfikacji. W naszej parafii o godz. 15.00 Koronka na skrzyżowaniu ulic Zwierzynieckiej i Kaczorowskiego. O godz. 18.00 Msza św. w katedrze celebrowana przez ks. Abpa Józefa Guzdka Metropolitę Białostockiego w intencji wszystkich mieszkańców Białegostoku.
 7.         W środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 8.        W czwartek – wspomnienie  św. Hieronima, Prezbitera i  Doktora Kościoła, pierwszy czwartek miesiąca.
 9.        W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła, pierwszy piątek miesiąca. Dzieci z klas IV i V szkoły podstawowej  rozpoczynają obchodzenie dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca. Po spowiedzi  dzieci podają kapłanom specjalne obrazki, które co miesiąc, w każdy pierwszy piątek, będą podpisywane. Spowiedź dzieci od godz. 16.00.   
 10.       W sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, pierwsza sobota miesiąca.
 11.       Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych. Liczymy wiernych i osoby przystępujące do Komunii św. Wyniki tych badań w naszej parafii podamy w przyszłą niedzielę.  
 12.       W następną pierwszą niedzielę miesiąca ofiary na tacę na prace inwestycyjne przy kościele.