1.       W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania. Niech każdy z nas podejmie w tym czasie modlitwę  w intencji osób zaangażowanych w proces formacji dzieci i młodzieży: rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Dzisiaj ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
  2.      W  czwartek –  wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Parafialna Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę wstawienniczą o godz. 18.00. Karteczki z intencjami składamy do koszyczka przy ołtarzu. Będą one odczytane podczas wieczornej modlitwy i przez cały miesiąc będą powierzane Bogu w modlitwach indywidualnych.
  3.      W piątek – wspomnienie  św. Jana Chryzostoma, Biskupa  i  Doktora Kościoła.
  4.      W sobotę 14 września – Święto Podwyższenia  Krzyża Świętego, szesnasta rocznica postawienia krzyża przy kaplicy. Na Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy. W związku z modlitewnym wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września na lotnisku Włocławek Kruszyn, w naszym kościele o godz. 17.30 odmówimy część Bolesną Różańca, a po Mszy św. wyjdziemy procesyjnie na zewnątrz kościoła na Modlitwę pod krzyżem, adorację Krzyża i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy naszych wiernych do wspólnej modlitwy. Zapraszamy również  wszystkich ludzi chorych i cierpiących, aby tego dnia łączyli się w modlitwie i swoje cierpienie ofiarowali w intencjach Kościoła, Ojczyzny i rodziny.
  5.       W niedzielę 22 września na Mszy św. o godz. 18.00  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki dokona uroczystego poświęcenia naszych nowych organów. Po Mszy św. krótki recital organowy w wykonaniu pana Józefa Kotowicza. Zapraszamy wszystkich na tę parafialną uroczystość.
  6.        Msza św. dla dzieci jest odprawiana w każdą niedzielę o godz. 10.30.
  7.        Rodziców uczniów klas I, II i III szkoły podstawowej mieszkających na terenie naszej parafii, których dzieci chodzą do innych szkół podstawowych niż Szkoła Podstawowa nr 6, prosimy o zapisywanie swoich dzieci na katechezę parafialną przygotowującą do I Komunii św. po Mszy św. w zakrystii i  w ciągu tygodnia w kancelarii.
  8.        Terminy spotkań formacyjnych przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania z naszej parafii podamy w niedzielę 22 września.
  9.        Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 14 września. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00.
  10.         Wspólnota Otwartych Serc przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku zaprasza osoby poszukujące współmałżonka i gotowe do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na spotkania w kościele p.w. św. Maksymiliana w każdą trzecią sobotę miesiąca. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.