1.       Dzisiaj 1 września 2019 r. przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Na zakończenie uroczystych obchodów w Warszawie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wybije specjalnie na tę okazję przygotowany dzwon z przesłaniem Pamięć i Przestroga. Jednocześnie o godz. 14.00 we wszystkich kościołach Polski zabrzmią  dzwony. Niech będzie to jeden ze sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny. 
  2.       W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca ofiary na tacę na  wystrój naszego kościoła.
  3.       W poniedziałek 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku  zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Spowiedź dzieci i młodzieży od godz. 17.30.
  4.       Msza św. dla dzieci w ciągu roku szkolnego będzie odprawiana w każdą niedzielę o godz. 10.30. Uczniów klas I szkoły podstawowej zapraszamy w przyszłą niedzielę 8 września z tornistrami i przyborami szkolnymi na uroczyste błogosławieństwo i  poświęcenie na Mszę św. o godz. 10.30.
  5.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6.       XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru  odbędzie się w Białymstoku w piątek 6 września.  Rozpocznie się o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 Mszę Św. odprawi Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Do udziału zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.
  7.       35 Piesza Pielgrzymka do Krypna wyruszy z naszej parafii  w sobotę 7 września o godz. 6.30 rano. Poprowadzi ją ks. Rafał. Zapisy po Mszy św. w zakrystii i w ciągu tygodnia w kancelarii.
  8.      W następną niedzielę ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
  9.       Nowy wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia” jest do nabycia przy wyjściu z kościoła na parking. W nowej szacie graficznej i w zmienionym formacie miesięcznik prezentuje nowe tematy, podejmowane przez nowych autorów. Szczególnie polecamy w nim rozmowę z abp Tadeuszem Wojdą na temat aktualnych spraw i wydarzeń w Białymstoku i w naszej archidiecezji; materiały dotyczące 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz omówienie watykańskiego dokumentu na temat kwestii gender w edukacji. Spośród licznych nowości zachęcamy do lektury cyklu o przypowieściach Jezusa oraz serii artykułów poświęconych wychowaniu młodzieży w rubryce "Jak wychować i nie zwariować".